II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016 DO KLAS:
     
| Humanistyczno-psychologicznej
| Humanistycznej z eduk. film.-teatr.
| Medycznej | Politechnicznej | Sportowej (NOWOŚĆ)
    
 z
podstawami
psychologii *
edukacją
filmowo - teatralną
fizyką
medyczną
matematyką
dla inżynierów
fizjologią człowieka
z elementami anatomii
 
         * od roku szkolnego 2015/2016 wprowadzamy w poszczególnych klasach przedmioty autorskie ujęte w planie nauczania danej klasy
 
Oferta edukacyjna na rok szkony 2015/2016, zasady i terminy rekrutacji, ulotka informacyjna II LO i inne przydatne informacje dla kandydatów hand-point.
 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dni otwarte jednostki wojskowej w Oleśnicy

Więcej…Dnia 14 maja 2014 r. klasa I d wraz z wychowawczynią p. A. Abramowicz udała się na pieszą wycieczkę do oleśnickich koszar, by uczestniczyć w dniu otwartym jednostki wojskowej.

Wzięliśmy udział w wojskowym apelu, wysłuchaliśmy przemówień ważnych osobistości oraz "podziwialiśmy" musztrę i paradę przy dźwiękach orkiestry. Po tej oficjalnej i wcale nie krótkiej części, przeszliśmy do zwiedzania. Organizatorzy przewidzieli oglądanie wybranego sprzętu wojskowego i niektórych rodzajów broni. Chętni mogli posiedzieć także za kierownicą wozu strażackiego lub wojskowego, a także na motorze policyjnym. Poza tym mogliśmy się sporo dowiedzieć na temat wymagań, jakie trzeba spełnić, by wstąpić do służby wojskowej.

Kilka godzin spędzonych w wojsku pozwoliło nam spojrzeć szerzej na tę instytucję. Czas spędzony na Dniach Jednostki Wojskowej na pewno nie był stracony. | Jakub Prostak, kl.1d

Finał I edycji Scrabble Tournament

Więcej…Wtorkowy finał I. edycji Scrabble Tournament okazał się być niesamowicie emocjonujący. Sześć drużyn przystąpiło do gry przy dwóch planszach, z czego w finałowej rozgrywce wzięły udział 2 najlepsze drużyny.

Drużyna dziewcząt z klasy 1a, Natalia Perlik i Magdalena Duda, zmierzyła się z uczniami klasy 2c, Sandra Gwiazdą i Remigiuszem Pieprzykiem. Oba zespoły do samego końca walczyły na jednakowym poziomie i dopiero ostatnie wyłożone słowo zadecydowało o wygranej. Dziewczęta z klasy 1a musiały uznać wyższość Remika i Sandry, którzy wygrali Scrabble Tournament dzięki wyrazowi ''as''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy w następnym roku szkolnym :)

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik

Więcej…Dnia 23 kwietnia 2014 roku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, aby zobaczyć Planetarium oraz obejrzeć wystawy.

Wyruszyliśmy z Oleśnicy o godzinie 5.00 rano, a do Warszawy dojechaliśmy około godziny 10.00. Do seansu w Planetarium mieliśmy jeszcze dużo czasu, więc odpoczęliśmy nad Wisłą po podróży, podziwiając przy olazji Most Świętokrzyski oraz Stadion Narodowy, a także obejrzeliśmy Park Odkrywców przy CNK. W południe weszliśmy do sali Planetarium i usiedliśmy wygodnie w fotelach, spoglądając na sufit będący wnętrzem kopuły. Po zgaszeniu świateł naszym oczom ukazało się rozgwieżdżone niebo wyświetlane na sklepieniu. Oprócz lekcji astronomii i fizyki odbyliśmy niezwykłą podróż „statkiem kosmiczny" na Saturna. Przeżyliśmy wirtualne starcie z asteroidą, którą udało nam się „rozsadzić" na tysiące kawałków, a potem obserwować ich lot na Ziemię. |  camera

 

Więcej…

Scrabble Tournament - starcie pierwsze

Więcej…28 kwietnia odbyła się pierwsza rozgrywka skrablowa, która przyciągnęła 34 uczniów klas pierwszych i drugich. Tego dnia ukończyliśmy pierwszy etap... Nieustanna burza mózgów, kojarzenie i kombinatoryka stosowana przy pięciu planszach.

Do półfinału dotarli zwycięzcy każdej z nich: Justyna Dolata/Agata Wiergowska, Małgorzata Balcerzyk/Edyta Polus, Dominika Gałązka/Magdalena Siwecka, Sandra Gwiazda/Remigiusz Pieprzyk oraz Malwina Wójcik/Agnieszka Sowula. Do kolejnego etapu dostaje się również drużyna dziewcząt z klasy 1a - Natalia Perlik/Magdalena Duda , które dzięki wysokiej punktacji otrzymują 'dziką kartę'.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a półfinalistów zapraszamy do ostatecznej rozgrywki 21 maja.

 

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa talenty  
uniwersytet logo wroclaw SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse datanet aktualne   BIP logo
  Copyright© by II LO w Oleśnicy