II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

"Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013, wspólnie z TVP Wrocław, po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą – „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia". Była to dla nas wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, historii naszego narodu.
W zbiórce symbolicznej złotówki wzięła udział także nasza młodzież. Na konto Związku Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu została przekazana kwota: 346,50 zł. Kwotę tę udało się zebrać dzięki uczniom następujących klas:

 

Więcej…

II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku

sudokuDnia 26 lutego 2013r. odbyły się II Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku. Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie, "której celem jest wypełnienie diagramu 9x9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu pogrubionych kwadratów 3x3 (zwanych "blokami" lub "podkwadratami") znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9" (źródło: Wikipedia).

W eliminacjach szkolnych w naszym LO wzięło udział 61 uczniów. Najlepiej diagramy sudoku rozwiązali: Anna Bielec z kl.2c – I miejsce, Jagoda Wierzbicka z kl.3b – II miejsce i Paulina Woźniak z kl. 3f – III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Nauczyciele matematyki. | falaga niemiec

 

Więcej…

Nasi reprezentanci w Dolnośląskim Finale Zawodów Snowboardowych

Zdjęcie1349II LO w Oleśnicy to od dawna synonim sportowych sukcesów oraz sportowego zaangażowania w wielu dyscyplinach. Tegoroczna zima stał się okazją do zaznaczenia naszej obecności również w dyscyplinach zimowych.

22 lutego 2013 w Zieleńcu odbył się Finał Dolnośląski Zawodów w Snowboardzie. Naszą szkołę, jedynego przedstawiciela całego Powiatu Oleśnickiego, reprezentowała 8 osobowa drużyna w składzie: Karolina Gil, Marta Zdanowicz, Gabriela Szczesiak, Patrycja Sobiegraj, Piotr Lipiarz, Dominik Borowski, Kamil Kruszyński oraz Łukasz Rosiak. W klasyfikacji końcowej dziewczęta znalazły się na 11 miejscu, a chłopcy na 12. To na dobry początek. W przyszłym roku, celujemy w pierwszą piątkę. | camera

Drugie miejsce dla II LO w Finale Strefy Wrocławskiej w Piłce Nożnej Dziewcząt

1Tygodnie ciężkiej pracy, masa wysiłku fizycznego, nauka współpracy w zespole. Tak to właśnie się zaczęło. Po wiadomości o zbliżających się zawodach halowej piłki nożnej dziewcząt, nasze treningi nabrały jeszcze większego tempa.
Pierwszy etap zawodów odbył się 12.02.2013 r. w ZSP w Oleśnicy, gdzie w rozgrywkach uczestniczyły 4 zespoły - I LO Oleśnica, II LO Oleśnica, ZSP Oleśnica, ZSP Syców. Pierwsze miejsce zajęły podopieczne p.Anetty Adamczuk. Nasza drużyna pod wodzą p. Adama Wójcika zajęła miejsce drugie. Tym sposobem oba składy przeszły do następnego etapu.
Kolejne rozgrywki odbyły się 15.02 w ramach finału międzypowiatowego. Wraz z zespołami z Oleśnicy udział wzięły drużyny z Trzebnicy i Milicza. Ekipa naszego liceum okazała się bezkonkurencyjna. Pan Adam Wójcik doprowadził drużynę do FINAŁU STREFY WROCŁAWSKIEJ, który odbył się 22.02 na sali MOKiS w Oleśnicy. Zajęłyśmy tam drugie miejsce, przegrywając jedynie z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. | camera

 

Więcej…

Nasze projekty: logo_kapital   sjk      EU flag LLP PL-01    fjc         talenty      |   datanet_aktualne     |  BIP logo