II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016 DO KLAS:
     
| Humanistyczno-psychologicznej
| Humanistycznej z eduk. film.-teatr.
| Medycznej | Politechnicznej | Sportowej (NOWOŚĆ)
    
 z
podstawami
psychologii *
edukacją
filmowo - teatralną
fizyką
medyczną
matematyką
dla inżynierów
fizjologią człowieka
z elementami anatomii
 
         * od roku szkolnego 2015/2016 wprowadzamy w poszczególnych klasach przedmioty autorskie ujęte w planie nauczania danej klasy
 
Oferta edukacyjna na rok szkony 2015/2016, zasady i terminy rekrutacji, ulotka informacyjna II LO i inne przydatne informacje dla kandydatów hand-point.
 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Podsumowanie konkursów językowych: 1. Konkursu piosenki angielskiej / niemieckiej oraz poezji niemieckiej | 2. Finał konkursu "Towards Great Britain 2014"

1. W dniu 07 marca 2014 roku odbył się konkurs piosenki i poezji obcojęzycznej. Mieliśmy okazję obejrzeć występy naszych utalentowanych koleżanek i kolegów. W tegorocznej edycji etapu szkolnego konkursu przyznano następujące nagrody: 1 miejsce – Marlena Herman kl. 2b oraz Agata Adamczyk kl. 1e, 2 miejsce – Katarzyna Kruczek/Joanna Gabor/ Magdalena Strójwąs z klasy 2a, 3 miejsce – Patryk Olszewski kl. 1c, wyróżnienie – Malwina Wójcik – kl. 2c.

2. W dniu 12 marca 2014 roku w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu miał miejsce finał konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół średnich – "Bliżej Wielkiej Brytanii" („Towards Great Britain"). Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 2e – Jakub Kujawa. Podczas II etapu, w którym uczestniczyli uczniowie z województwa dolnośląskiego, należało przedstawić swoją interpretację fragmentu utworu literackiego oraz odpowiedzieć na pytania komisji, dotyczące tego fragmentu dzieła literackiego i jego autora. Uczestnicy musieli także przedstawić wybraną przez siebie postać historyczną.

 

Więcej…

Zwycięstwo w IV. Powiatowym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Więcej…5 marca odbył się finał IV. Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W części dla szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział pięć drużyn z Oleśnicy i Sycowa. Uczniowie mieli za zadanie napisać test dotyczący Irlandii, a następnie wspólnie dokonać prezentacji multimedialnej na temat wybranej przez siebie postaci lub wydarzenia historycznego Stanów Zjednoczonych Ameryki lub Wielkiej Brytanii.

W tym roku najlepsi okazali się być reprezentanci naszej szkoły, Katarzyna Kamińska i Karol Cisiński, którzy test napisali najlepiej oraz przedstawili prezentację na temat zespołu Queen.
Gratulujemy zwycięzcom !

Warsztaty w Humanitarium

Więcej…Dnia 13.02.2014 roku klasa Ic wraz z wychowawczynią, panią Martą Paździor, wybrała się na wycieczkę do wrocławskiego Humanitarium. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach "Sekcja serca" oraz "Witamina C", a także zwiedzenie wystawy "Play the Music - od Fizyki do Muzyki". Około godziny 7:30 wyruszyliśmy z Oleśnicy.

Na miejsce dotarliśmy o 8:30. Zostaliśmy zapoznani z krótkim regulaminem i podzieleni na dwie grupy. Następnie przeszliśmy do sal, w których odbywały się zajęcia. W laboratorium mieliśmy okazję dowiedzieć się, w którym z owoców bądź warzyw znajdziemy najwięcej witaminy C, a także zobaczyć ciekawą prezentację na temat budowy serca. Później wzięliśmy udział w praktycznej części zajęć pt. "Sekcja serca", gdzie każdy z nas mógł wziąć serduszko w dłonie i zobaczyć, jak jest zbudowane. |  camera

 

Więcej…

Wrażenia po obejrzeniu sztuki teatralnej "Król Edyp"

Więcej…Wszystko ma swój kres i czas." - „Król Edyp" Sofokles | Dnia 6 lutego 2014 roku uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć sztukę teatralną pt.„Król Edyp", wystawioną na deskach oleśnickiego MOKiS-u. Na scenie wystąpiło pięciu aktorów wcielających się w bohaterów tragedii Sofoklesa. Zaskakującym elementem spektaklu był telebim, na którym wyświetlano wprowadzenie do sztuki w postaci fragmentów programów telewizyjnych o różnej tematyce.

Co wspólnego mają wydarzenia sportowe, taniec Zorba, kreskówka oraz zamieszki w Grecji ze starożytnym Edypem? Każda z ukazanych scen miała przenośne znaczenie, nawiązujące do tragedii tebańskiej. Mecz piłkarski ateńskiej drużyny oraz bunt greckich mieszkańców odpowiadały tragicznym wydarzeniom na tych ziemiach. Fragment kreskówki „Smerfy", w którym bohaterzy przygotowywali ciasto, jednak brakowało im cukru i mąki symbolizował problemy gospodarcze mieszkańców Teb, a także poszukiwany element zagadki zabójstwa Lajosa. Maraton obrazował wyścig ludzi, którzy chcieli rozwiązać zagadkę Sfinksa. Grecki taniec Zorba zwracał uwagę na narastające napięcie panujące w historii Edypa. Sytuacje te przeplatał teleturniej, którego uczestnicy odpowiadali na pytania związane m.in. z bohaterami tragedii, co miało na celu przybliżenie widzom ich sylwetek.

 

Więcej…

 

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa talenty  
uniwersytet logo wroclaw SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse datanet aktualne   BIP logo
  Copyright© by II LO w Oleśnicy