II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

szkola4mala Jubileusz 25-lecia II LO więcej ... Oferta edukacyjna II LO na rok szkolny 2018/2019 więcej tytulowa

 

                                                                                

                                      | 25 MAJA 2018 o godz. 12:00 zapraszamy serdecznie na Dzień Drzwi Otwartych w II LO

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

AKTYWNE WAKACJE W #ZSQUAD

netins Dudek stazDzielimy się z Wami kolejnymi relacjami naszych stażystów w spółkach WDB. Mateusz Dudek praktykuje w spółce Netins Software netins logo-1 natomiast Piotr Leja odbywa swój staż w spółce MagicVR magicvrlogo2 256px.

Po dołączeniu do Akademii Netins dostałem zadanie do wykonania na czas jednego miesiąca. Projektem był system logowania i nieduży interfejs użytkownika. Nad całością pracowałem w domu zdalnie, jednak parokrotnie zostałem zaproszony na pisanie kodu w siedzibie Netins, aby podzielić się wynikami pracy. Poznałem etykę pracy w grupie oraz atmosferę panującą w firmie. Aktualnie zajmuję się kolejnym zleceniem. 

Pozdrawiam Mati Dudek

 

Więcej…

„Wymyślam, wyrażam, wyobrażam" - warsztaty w WSH

DSC 0485Dnia 22 czerwca 2017r. grupa uczniów z klas 1d i 2d pod opieką p.Leszka Biegasika uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych pod nazwą „Wymyślam, wyrażam, wyobrażam" zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Humanistyczną we Wrocławiu.

Przywitała nas dziekan WSH dr Beata Fertała-Harlender, która opowiedziała o działalności uczelni i kierunkach kształcenia. W towarzystwie przedstawicieli uczelni obejrzeliśmy placówkę, a następnie wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Mieliśmy za zadanie stworzyć swoje własne obrazy za pomocą specjalnych farb. Na początku musieliśmy umieścić kilka kropel różnych farb na szklanej płycie, później należało przyłożyć kartkę i przy użyciu farb i pędzli stworzyć swoje dzieła. To było wyjątkowe doświadczenie, które sprawiło nam dużo radości.

 

Więcej…

Brytyjska przygoda Olka Bylickiego, czyli staż w spółce Shutout

Bylicki stazPierwsze kroki naszych uczniów na stażach w spółkach należących do grupy kapitałowej WDB. Aleksander Bylicki rozpoczął wakacje stażem w spółce Shuttout z siedzibą w Wielkiej Brytanii, z którą nasze liceum podpisało umowę o współpracy na początku wakacji.

Staż zaczął się warsztatami w Shuttout w Poznaniu. Olek poznał ekipę i został wdrożony w działania social-mediów. Obecnie Aleksander zajmuje się obsługą social-mediów w sart-upie Shattout (facebook,z czasem twitter i instagram), mailingiem (wysyła newsletter cotygodniowy), od niedawna zajmuje się montażem video, User Acqusition (pozyskuje użytkowników, aby ich zaangażować w shuttout). Prowadzi rozmowy z użytkownikami, żeby pozyskiwać opinie o stronie i pomagać w razie problemu. Komunikacja i posty wyłącznie w języku angielskim. | Więcej o projekcie #Zsquad, stypendystach oraz regulaminie stypendialnym

 

Więcej…

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH W SIERPNIU 2017

Egzamin maturalny: 22 sierpnia (wtorek) 2017 r. godz. 9. 00 – egzamin pisemny przeprowadzany w ośrodkach egzaminacyjnych zgodnie z ogłoszeniem na stronie internetowej OKE we Wrocławiu od dnia 11. 08. 2017r. | 23 sierpnia ( środa) 2017 r. godz. 9.00 - egzamin ustny ( w szkole). Termin wydania świadectw, aneksów i informacji o wynikach po sesji poprawkowej – 12 września od godz. 9.00

Inne egzaminy poprawkowe: 22 sierpnia (wtorek) 2017 r. - matematyka - godz. 8.00 sala 45, informatyka - godz. 10.00 sala 41 | 23 sierpnia (środa) 2017 r. – j. angielski - godz. 8.00 sala 45, j. niemiecki - godz. 8.00 sala 45, j. polski – godz. 8.00 sala 45, geografia – godz. – 8.00 sala 45.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne projekty  .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .