II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wizyta gości z partnerskiej szkoły w Warendorfie

Więcej…W bieżącym roku po raz kolejny mamy przyjemność podejmować w ramach wymiany międzynarodowej gości z Augustin-Wibbelt-Gymnasium - naszej partnerskiej szkoły z Warendorfu.

Grupa ośmiu uczniów i dwóch opiekunów pojawiła się w Oleśnicy w niedzielę, w bardzo wczesnych godzinach porannych. Goście zostaną u nas do czwartku. W tym czasie odwiedzimy szkołę, poznamy Oleśnicę. W planie są również wizyty w Krakowie i Wrocławiu

O szczegółach pobytu napiszemy już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia relacji.

Więcej…

IV szkolna wycieczka do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu

Więcej…We wtorek 07 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły po raz czwarty odwiedzili Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Zgodnie z wytycznymi podstawy programowej nauczania biologii w szkołach ponadgimnazjalnych, uczniowie zapoznali się z problemem spadku bioróżnorodności i rolą, jaką pełnią ogrody zoologiczne w procesie ratowania ginących gatunków zwierząt. Zdecydowaliśmy się przybliżyć uczniom wizerunki i problemy kilku konkretnych ginących gatunków zwierząt, które istnieją m.in. dzięki wrocławskiemu ZOO. Żyje w nim kilka tysięcy zwierząt reprezentujących około 1000 gatunków. Chcieliśmy pokazać również jedną z funkcji obiektu czyli hodowanie gatunków metodą ex situ (czyli poza miejscem naturalnego występowania).
Zwiedziliśmy otwarty niedawno unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki tzw. Afrykarium› camera

 

Więcej…

Mocne akcenty na koniec roku - nowi partnerzy II LO oraz nowy nauczyciel matematyki

WyzszaSzkolaHumanistycznaUniwersytetOpolskiWyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu z kierunkiem Architektura Wnętrz staje się od września tego roku kolejnym partnerem dydaktyczno - naukowym II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. 14 czerwca odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z dziekanem Wydziału dr Michałem Ambrożem i wicekanclerzem tej uczelni, na którym określono cele wspólnych działań oraz sposoby i formy współpracy. Dodatkowe przedsięwzięcia zaplanowane w ramach współpracy połączą wrażliwość artystyczną obecnych i przyszłych uczniów z zajęciami praktycznymi.

Propozycja skierowana jest głównie, ale nie tylko, do uczniów klas politechnicznych.

 

Więcej…

15.000 zł dla II LO na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

NarodowyPrRozwojuCzytelCzytelnictwo w naszym kraju przeżywa widoczny od wielu lat kryzys. Dlatego chcąc zmienić te statystyki, z własnych środków II Liceum Ogólnokształcące Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy kupowało ksiązki cieszące się popularnością wśród młodzieży.

Organizowaliśmy akcję Narodowego Czytania, „Czwartkowe herbatki" w otoczeniu książek o ziołach i owocach, Dzień Życzliwości, Światowy Dzień Postaci z Bajek, konkursy czytelnicze, Światowy Dzień Książki i praw autorskich i wiele innych działań. Chcąc dotrzeć do większej ilości odbiorców musieliśmy pomyśleć o powiększeniu naszego księgozbioru, a na to potrzebne są odpowiednie fundusze.

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .