II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

   WAŻNE   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej. Serdecznie zapraszamy.

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Podaruj paczkę na Kresy

Więcej…Na Kresach Wschodnich żyje wielu naszych Rodaków, tysiące polskich dzieci, które w czasie Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. To najważniejsza chwila w roku, kiedy łączą się ludzie, których rozdzieliła historia. Kuratorium Oświaty wraz z Telewizją Wrocław od kilkunastu lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

Wśród tych, którzy włączają się do tej akcji jesteśmy i my uczniowie, rodzice, pracownicy II Liceum Ogólnokształcącego im. Księdza Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Zwracam się po raz kolejny - PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY.

 

Więcej…

Zbiórka słodyczy - podziękowanie

Więcej…W imieniu podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i ich Rodzin – „Warto pomagać", składamy serdeczne podziękowania za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość wszystkim klasom wraz z wychowawcami, pani Wandzie Chirowskiej, oraz rodzicom, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel.

Zebrane słodycze trafią do paczek mikołajkowych dla dzieci – podopiecznych Fundacji. | Roksana Drabent, Sylwia Jarząbek, Marta Wójcik.

Sukces naszych uczniów w X. Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara

Więcej…17 listopada 2015 roku w sali Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbył się X – jubileuszowy Oleśnicki Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Wojciech Kociński - Starosta Oleśnicki i Michał Kołaciński – Burmistrz Oleśnicy, a organizatorami ( jak co roku) byli: Leszek Mulka – prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Oleśnicy i Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy Pani Dorota Rasała – Świtoń.

W konkursie wzięło udział 51 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły, bowiem w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne II miejsce zajął Jakub Horbacz – uczeń klasy 1a, a wyróżnienia otrzymały: Hanna Kołacińska – klas 3c i Roksana Malczewska – klasa II b. Gratulujemy serdecznie. camera

 

Więcej…

Dzień Życzliwości 2015

Więcej…21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jak go obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Pamiętajmy, aby uśmiech rozdawać wszystkim dookoła, nawet tym przypadkowo spotkanym. Jeśli my będziemy się uśmiechać do innych, to jest duża szansa, że uśmiech zostanie odwzajemniony. Więc postanowiliśmy zaakcentować w naszej szkole to święto.

Uczniowie kl. IIA, IIB, IIID przygotowali drobne upominki w postaci papierowych motyli i słodkości dla swoich nauczycieli, pracowników, koleżanek i kolegów. Rozwijając wśród naszych uczniów ideę bezinteresownej pomocy, przychylności, ciepłego uśmiechu jednym słowem ŻYCZLIWOŚCI. Odwiedziliśmy urzędy, biblioteki, byliśmy w gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych jak również w parafiach oleśnickich. Serdeczne pozdrowienia przekazaliśmy też przedstawicielom mediów.  camera

 

Więcej…

 

             
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .