II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Konkurs Pieśni Patriotycznych 2014

Więcej…Dnia 14.11.2014 roku odbył się konkurs pieśni patriotycznych, związany z obchodzoną 11. listopada rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Scenariusz wydarzenia ułożyła klasa 1A. Każda klasa wylosowała pieśń i miała miesiąc na przygotowanie się do występu.

Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się m.in. : „O mój rozmarynie", „Wojenko, Wojenko", „Przybyli ułani pod okienko", czy też „Białe róże". Oprócz występów poszczególnych klas, na koniec konkursu, można było posłuchać duetu w wykonaniu Hanny Zaleśkiewicz i Lidii Ciok z 1 A oraz występu solowego Kornelii Maszyny, również z 1 A. Następnie ogłoszono wyniki – na podium, decyzją jury w składzie : p. Wanda Chirowska, p. wicedyrektor Dorota Bogaczyńska – Janik oraz dwoje reprezentantów uczniów, stanęły klasy pierwsze. Zwyciężyła klasa 1 C utworem „Białe róże", drugie miejsce zdobyła klasa 1B, a trzecie 1 A. |  camera

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – „Klasa”

Więcej…Członkowie kółka filmowego obejrzeli „Klasę" i wysłuchali prelekcji w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej – wielokulturowość w filmie. Obraz pokazuje na przykładzie uczniów paryskiej szkoły – Francuzów i imigrantów – problemy związane z wzajemną akceptacją, poszanowaniem odmienności i porozumieniem.

Szkoła to niewątpliwie tematyka bliska reżyserowi, wywodzącemu się z nauczycielskiej rodziny. „Klasa" jest filmem wielowymiarowym, dalekim od stereotypowych fabuł o szkolnych relacjach nauczyciel – uczeń, w których ten pierwszy jest zwykle silną osobowością dokonującą przełomu w życiu swych podopiecznych.

 

Więcej…

O skórze prawie wszystko

Więcej…Poniedziałek to trudny dzień tygodnia dla uczniów, ale nie tym razem. W ramach prowadzonego w szkole koła biologicznego poświęconemu fizjologii człowieka z elementami anatomii, 27 października gościła w szkole dyplomowana kosmetyczka Pani Ewa Prycik – Szelerska. Tematem spotkania miała być higiena skóry młodzieży w okresie dojrzewania, ale zaczęło się nietypowo.

Pani Ewa pytała o to, co młodzi ludzie najczęściej jedzą, co piją, ile czasu poświęcają na aktywność ruchową, czy chodzą do solarium. Dopiero później wyjaśniła, jak duży wpływ na stan i wygląd skóry w tym wieku ma sposób odżywiania, stosowane używki czy wystawianie skóry na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych typu promieniowanie UV.

 

Więcej…

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" - podsumowanie akcji w roku 2014

Więcej…W miesiącu październiku 2014 roku miała miejsce kolejna akcja zbierania zniczy, zorganizowana we współpracy z Telewizją Polską Oddział Wrocław oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Dzięki Waszej ofiarności na odległych od naszego kraju mogiłach Naszych Rodaków znów zapłoną tysiące ogni pamięci.

W swoim imieniu pragnę gorąco podziękować wszystkim uczniom, wychowawcom oraz pracownikom administracji II LO w Oleśnicy im. Księdza Jana Twardowskiego za zaangażowanie i dostarczenie do mnie symbolicznej lampki, które już zostały dostarczone do miejsca zbiórki we Wrocławiu. Dziękuję także Panu Grzegorzowi Ptakowi za pomoc w przewiezieniu zniczy do Wrocławia. | Koordynator akcji E. Marmajewska-Basińska

 

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa talenty  
uniwersytet logo wroclaw SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse datanet aktualne   BIP logo
inne projekty   pozostali Copyright© by II LO w Oleśnicy
.
. . . .
.
. . . . .