II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Spotkanie z Oliverem Twistem

Więcej… Dnia 14 lutego 2013 roku uczniowie II LO wraz z p. K. Jaworską-Dawidziuk wybrali się na spektakl anglojęzyczny pt."Oliver Twist" na podstawie książki Karola Dickensa, który odbył się w Centrum Kultury Wrocław Zachód. Przedstawienia produkowane są przez American Drama Groupe Europe (ADGE) i wykonywane przez brytyjski teatr TNT THEATRE.
Sztuka rozpoczęła się o godz. 12.30 i trwała 1 godzinę 50 minut z jednym antraktem. Opowiadała historię chłopca, wychowującego się w sierocińcu, który po ucieczce z niego, spotyka swojego rówieśnika – Dodgera. Proponuje on Olivierowi dołączenie do grupy młodych złodziei, na której czele stoi Fagin. Oliver błyskawicznie uczy się fachu, ale to zachowanie nie jest zgodne z jego przekonaniami. Dzięki pierwszej "wpadce", Oliver trafia do domu bogatego starca, który chce się nim zaopiekować. Chłopiec i mężczyzna nie wiedzą o tym, że są bardzo blisko spokrewnieni. Jednak grupa złodziei nie pozwala mu na odejście.

 

Więcej…

Rozstrzygnięcie konkursu na logo projektu Comenius

Więcej… Z przyjemnością informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na logo projektu "Impact of human activities on aquatic resources and water quality" realizowanego w naszej szkole w ramach projektu Comenius.

Pierwsze miejsce (praca obok) oraz główna nagroda (tablet graficzny) przypadły w udziale Pawłowi Dawidziakowi z klasy 2d. Nie przyznano miejsca drugiego i trzeciego. Dyplomem oraz cząstkową ocena celującą z informatyki nagrodzone zostały prace Macieja Dolińskiego i Michała Małaniaka (obaj z klasy 3e). Zwycięska praca przekonała ciekawym pomysłem, prostotą formy, zgrabnym nawiązaniem do tematyki projektu oraz estetyką wykonania. Gratulujemy zwycięzcy. Zachęcamy jednocześnie do śledzenia losów projektu na szkolnej stronie internetowej oraz na stronach projektu.

Nowość na naszej stronie - artykuły w języku angielskim i niemieckim

flaga wielkiej brytaniifalaga niemiec Chcieliśmy poinformować, że na naszej stronie internetowej będą pojawiać się od najbliższego tygodnia artykuły w języku angielskim oraz niemieckim. Będą to tłumaczenia wybranych artykułów z naszej strony internetowej, z zakładki "Aktualności'. Zachęcamy do czytania oraz współpracy w przygotowaniu tłumaczeń. Więcej informacji u p. Jaworskiej-Dawidziuk oraz p. Macieja Swędzioła. Artykuł zawierający tłumaczenie na język angielski będzie oznaczony symbolem flagi brytyjskiej , natomiast tłumaczenie niemieckie symbolem flagi niemieckiej. Zbiór wszystkich artykułów w zakładce: Strefa nauczyciela / Język angielski / Język niemiecki.

Wszystko na temat angielskiego

flaga wielkiej brytanii Zapraszamy do odwiedzania zakładki JĘZYK ANGIELSKI, w której znajdziecie informacje dotyczące między innymi nadchodzących konkursów: Pokaż Nam Język, Konkurs Piosenki Anglojęzycznej oraz I. Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim.
Ponadto, WYNIKI szkolnego etapu III. Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, w którym największą ilość punktów zdobył Jakub Kujawa (1d), a zaraz za nim Katarzyna Kamińska (2b) oraz Dominika Gałązka (1c), między którymi odbędzie się dogrywka o wejście do etapu powiatowego. Wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY! K. Jaworska-Dawidziuk

Nasze projekty: logo_kapital   sjk      EU flag LLP PL-01    fjc         talenty      |   datanet_aktualne     |  BIP logo