II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2015/2016 DO KLAS:
     
| Humanistyczno-psychologicznej
| Humanistycznej z eduk. film.-teatr.
| Medycznej | Politechnicznej | Sportowej (NOWOŚĆ)
    
 z
podstawami
psychologii *
edukacją
filmowo - teatralną
fizyką
medyczną
matematyką
dla inżynierów
fizjologią człowieka
z elementami anatomii
 
         * od roku szkolnego 2015/2016 wprowadzamy w poszczególnych klasach przedmioty autorskie ujęte w planie nauczania danej klasy
 
Oferta edukacyjna na rok szkony 2015/2016, zasady i terminy rekrutacji, ulotka informacyjna II LO i inne przydatne informacje dla kandydatów hand-point.
 
 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Dziewczyny z Dwójki najlepsze w powiecie w halowej piłce nożnej

Więcej…W poniedziałek 16 grudnia 2013 roku odbyły się Finały Powiatowe w halowej piłce nożnej dziewcząt. Nasza reprezentacja stanęła do walki z trzema szkołami z naszego powiatu.

Pierwszy mecz panie rozegrały z drużyną ZSP z Oleśnicy, ogrywając rywalki 3:0. Następny pojedynek dziewczyny stoczyły z drużyną z Sycowa, pokonując je 8:5. Ostatni mecz miał zadecydować o pierwszym miejscu na podium. Dziewczyny stoczyły go z reprezentacją I LO z Oleśnicy.

Początek był wymarzony, nasze dziewczyny szybko zdobyły bramkę i kontrolowały przebieg gry, aż do momentu, gdy grające do tej pory bezbłędnie Karina Głuch i Patrycja Idziorek z powodu nieporozumienia umożliwiły rywalkom zdobycie bramki kontaktowej na sam koniec pierwszej połowy. Druga odsłona meczu to popis gry naszej żeńskiej reprezentacji. Dziewczyny wyszły na boisko maksymalnie skoncentrowane i zdeterminowane. Najpierw kapitan naszej drużyny Natalia Kowalczyk popisała się kapitalnym strzałem zza linii 9 metrów, pokonując bramkarkę rywalek, a chwilę później asystowała przy trzeciej bramce zdobytej przez Natalię Perlik i w ten sposób dziewczyny przypieczętowały swoje zwycięstwo. | Fotorelacja portalu OlesnickiSport.pl  camera

 

Więcej…

Jarmark bożonarodzeniowy 2013

Więcej…W dniu 13 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Jarmark bożonarodzeniowy. Jego celem było m.in. kultywowanie polskich tradycji przyrządzania potraw i wykonywania ozdób świątecznych. Uczniowie zaangażowani w przygotowanie stoisk przed pierwszą godziną lekcyjną przygotowali ekspozycję swoich produktów a na pierwszej przerwie międzylekcyjnej obsłużyli pierwszych klientów.

Jarmark cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno społeczności uczniowskiej jak i grona nauczycielskiego oraz pracowników administracji. W tym roku najwięcej stoisk oferowało świąteczne słodkości. Nie dość, że pięknie się prezentowały, to jeszcze bardzo smakowały. Z każdą kolejną przerwą można było jednak zaobserwować coraz większe zainteresowanie "konkretniejszym jedzeniem". Nadmiar cukru w organizmie można było zmniejszyć m.in. bigosem, pierogami, chlebem ze smalcem i ogórkiem. |  camera

W czasie Jarmarku pilnie pracowała Komisja oceniająca każde stoisko. W jej skład weszły Panie: Wanda Chirowska, Danuta Boruta oraz Marta Wójcik. Komisja miała za zadanie ocenić: stoisko, produkt i personel. A oto laureaci Jarmarku:

 

Więcej…

Tydzień Edukacji Globalnej - podsumowanie

Więcej… W dniach od 18 do 22 listopada 2013 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy odbył się Tydzień Edukacji Globalnej w ramach projektu "Inkubator Edukacji Globalnej dla szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska" realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną z siedzibą w Warszawie.

Uczniowie klasy I B, którzy brali udział w projekcie, zorganizowali dla wszystkich klas czterodniowe "minipodchody" dotyczące głodu i braku dostępu do wody pitnej w Afryce. Każdego dnia klasy otrzymywały zestaw pytań. Zadanie polegało na odnalezieniu w budynku szkoły karteczek z właściwymi odpowiedziami i wpisanie ich do arkusza. Każda z klas była bardzo zaangażowana i podczas przerw uczestniczyła w "minipodchodach". Za zajęcie pierwszych trzech miejsc klasy: 3D, 3C oraz 2E zostały nagrodzone punktami w szkolnej Lidze Klas oraz słodkimi upominkami.

 PAH Tydzień Edukacji Globalnej 2013   Polska Pomoc 

Więcej…

Wyjazd do Miśni i Drezna

Więcej…W dniu 9.12.2013 uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Miśni i Drezna. Celem naszej wycieczki była Manufaktura Porcelany oraz jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie.

Pomimo złych warunków pogodowych wszyscy przybyli na zbiórkę w dobrych nastrojach i o szóstej wyjechaliśmy z Oleśnicy. W trakcie podróży dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat miejsc, do których zmierzamy.

Pierwszym naszym przystankiem była Meissen (pl. Miśnia). Znajduje się tutaj założona w 1710 roku (a więc ponad 300 lat temu!), pierwsza w Europie, Manufaktura Porcelany. Zwiedzając mieliśmy okazję poznać tajniki wytwarzania porcelany krok po kroku oraz zwiedzić muzeum. Byliśmy zaskoczeni, jak wiele precyzji, cierpliwości i wprawy potrzeba do wykonania np. filiżanki :).

26 kilometrów później byliśmy już w Dreźnie, które od razu sprawia wrażenie miasta z tradycjami i bogatą historią. Dzięki przewodnikowi, który oprowadzał nas po mieście, dowiedzieliśmy się, jak wiele rzeczy nas z Dreznem łączy: władca Saksonii - August Mocny, był przez pewien czas władcą Polski, w Dreźnie przebywał Adam Mickiewicz (który właśnie tutaj napisał "Dziady"). Juliusz Słowacki również niejednokrotnie doceniał piękno tego miasta.

| camerajh O porcelanie i Striezelmarkcie    Manufaktura Porcelany w Miśni   Striezelmarkt 

Więcej…

 

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa talenty  
uniwersytet logo wroclaw SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse datanet aktualne   BIP logo
  Copyright© by II LO w Oleśnicy