II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wyjazd dla miłośników teatru i zespołu Nirvana

nirvana nevermindMiłośnikom teatru oraz zespołu Nirvana proponuję wyjazd do Teatru Polskiego (Scena na Świebodzkim) na spektakl "COURTNEY LOVE" na podstawie sztuki Pawła Demirskiego, w reżyserii Moniki Strzępki. Termin wyjazdu to czwartek, 6.06.2013, godz. 18.00.  Z Oleśnicy wyruszamy o godzinie 16.30. Czas trwania spektaklu to 220 minut (jedna przerwa). Cena: bilet (35 zł) + koszt przejazdu = 50 zł. Proszę o zapisywanie się i dokonanie wpłaty do dnia 25.04.2013.

Widowisko łączące spektakularną karierę zespołu Nirvana z realiami polskiego show biznesu lat dziewięćdziesiątych, kiedy bezalternatywnie rozumiany sukces został zaszczepiony w społecznej mentalności. Muzyczna opowieść o schematach, ograniczeniach i zbanalizowaniu możliwych dróg kariery. Courtney Love – osoba wiernie towarzysząca sukcesowi Nirvany i jednocześnie posądzana o doprowadzenie do upadku grupy – staje się figurą, która z łatwością katalizuje w sobie negatywne skutki rzeczywistości kapitalistycznej.

 

Więcej…

Piłka ręczna, mistrzostwa szkoły 2013

reczna27 marca odbyły się Mistrzostwa II LO w piłkę ręczną. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, które zostały rozlosowane do 3 grup. Do finału awansowały klasy: 1d, 2d, i 3c. Po zaciętej walce klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: 1 miejsce i złoty medal - klasa 3c2 miejsce i srebrny medal - klasa 2d oraz 3 miejsce i brązowy medal- klasa 1d. 

Klasa 3c otrzymała również przechodni Puchar Dyrektora II LO, który pozostanie w jej posiadaniu do przyszłego roku. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

Szkolny Konkurs Na Wiersz W J. Angielskim, II edycja, wyniki

Zakończyła się II. edycja Szkolnego Konkursu Na Wiersz W Języku Angielskim. Z niełatwą sztuką słowa zmierzyło się w tym roku dość sporo naszych uczniów, spod których pióra wyszły wiersze poruszające, melancholijne, mroczne, pełne zadumy i niewątpliwie skłaniające do głębokich refleksji i rozważań. Przede wszystkim trzeba jednak docenić wysoki poziom artystyczny i bardzo osobisty, wręcz intymny charakter prezentowanych utworów.

W tym kontekście, zdecydowanie I miejsce otrzymał Jakub Kujawa z kl. Id („John Doe" i „Summer Nights"), II miejsce przypadło Agnieszce Juszczak z kl. IIb („Don't try to trust me"), III miejsce uzyskała Katarzyna Kamińska z kl. IIb („Paradigma"). Ponadto, wyróżnieni zostali: Maja Maciejewska z kl. IId („Finding himself...") oraz Jakub Szumiński z kl. IIIe („Every day" i „Life"). Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcom gratuluję i wyrażam szczery podziw dla Waszego talentu i niezwykłych umiejętności twórczych. Życzę Wam dalszej poetyckiej inspiracji. A. Gugulska. Prace Kuby Kujawy, Agnieszki Juszczak i Kuby Szumińskiego w zakładce twórczość własna uczniów.

II LO na Facebooku

facebook like Z dniem dzisiejszym uruchamiamy oficjalny fanpage II Liceum Ogólnokształcącego im Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy. Wszystkich, którzy właśnie poprzez portal społecznoćciowy Facebook zechcą śledzić bieżące informacje o tym, co dzieje się w szkole, zachęcamy do zlajkowania strony. Ponadto w najpopularniejszej zakladce naszej strony internetowej (Zastępstwa) znajdziecie od dziś ikonę fejsa , dzięki której będziecie mogli bezpośrednio przejść na fanpage. Zapraszamy.

Jednocześnie informujemy, że "stary", funkcjonujący już od pewnego czasu fanpage z powodów technicznych od dziś nie będzie aktualizowany. Osoby, które zdążyły go "polubić" prosimy o polubienie nowej odsłony strony.

Nasze projekty: logo_kapital   sjk      EU flag LLP PL-01    fjc         talenty      |   datanet_aktualne     |  BIP logo