II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Comenius - mobilność kadry II LO, Wielka Brytania

Więcej…Program Comenius jest skierowany do osób i instytucji działających w obszarze edukacji, nie tylko w obrębie wymian uczniowskich. Jego celem jest podnoszenie kwalifikacji kadry szkoleniowej poprzez dofinansowanie programowych wyjazdów do krajów europejskich.

Kursy metodyczne i językowe cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wśród nauczycieli z całej Europy. Ja, jako nauczycielka języka angielskiego, miałam przyjemność uczestniczyć w kursie, który odbywał się w Richard Language College w Bournemouth w Anglii. Mimo że cały proces ubiegania się o dofinansowanie wyjazdu wydaje się być nieco skomplikowany i żmudny, to zdecydowanie opłaca się poświęcić swój prywatny czas na wypełnienie i złożenie wniosku.

Jako, że Agencja Narodowa jest instytucją państwową, możemy być pewni, że cały proces (procedury, miejsce szkolenia, zakwaterowanie) jest monitorowany i odpowiednio przygotowany. Osoby ubiegające się o dofinansowanie są jedynie zobligowanie do samodzielnego zorganizowania sobie podróży (z funduszu przyznanego w ramach dofinansowania).|  camera

 

Więcej…

LO II na pierwszym miejscu w powiecie i trzecim w Strefie Wrocławskiej

Więcej…W klasyfikacji generalnej Dolnośląskiego Szkolnego Związku Sportowego, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013, nasza szkoła zajęła 10 miejsce wśród 270 szkół ponadgimnazjalnych na Dolnym Śląsku (sklasyfikowano 200 szkół)! Osiągnięte wyniki pozwoliły nam zająć 3 miejsce w Strefie Wrocławskiej (teren starego województwa wrocławskiego) tuż za dwoma wrocławskimi szkołami ZS 22 i VII LO i 1 miejsce w naszym powiecie, zostawiając w tyle ZSP z Oleśnicy, LO i ZSP z Sycowa oraz I LO z Oleśnicy!

Sukces ten zawdzięczamy udziałowi naszych zawodników w 10 finałach rangi dolnośląskiej min. Finały LA we Wrocławiu, Finały Biegów Przełajowych w Olszynie, Snowboard w Zieleńcu, Halowa Piłka Nożna Dziewcząt, Short Track, szachy. Ogromne zaangażowanie zawodników i nauczycieli wf okazały się być skuteczną receptą na sukces. Poprzeczka została postawiona bardzo wysoko, ale mamy nadzieję na poprawienie tego wyniku, a przynajmniej na utrzymanie tej lokaty w obecnym roku szkolnym. W tym miejscu nauczyciele wf chcieliby podziękować wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach, przyczyniając się do zajęcia tak wysokiej lokaty. | PRZEGLĄD GALERII SPORTOWYCH II LO  camera

Wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta

urna W piątek tj. 20 września 2013 roku w naszej szkole odbędą się wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Miasta. Oficjalni kandydaci na radnych z II LO to :

1. Czapla Aleksandra II D,
2. Kołbuc Kamil II D,
3. Mazur Wojciech II D.

Lokal wyborczy znajdować się będzie w szkolnej bibliotece. Godziny jego pracy to 8.45- 13.20, natomiast głosy będzie można oddawać wyłącznie podczas przerw lekcyjnych. Komisja wyborcza wydawać będzie zainteresowanym karty do głosowania po uprzednim sprawdzeniu dowodu tożsamości głosującego (legitymacja, dowód, paszport).

Liczymy na dużą frekwencję wyborczą i poparcie dla naszych kandydatów! | Opiekun MRM

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

rozpoczęcie roku szkolnegoTak jak w całej Polsce i u nas drugiego września zadzwonił pierwszy powakacyjny dzwonek. Z uśmiechem na twarzy i energią do pracy powitaliśmy kolejny rok szkolny.

Przemowy Sekretarza Powiatu Oleśnickiego Pana Piotra Kwaśnego i Pani Dyrektor Jolanty Kwaśniewskiej uroczyście rozpoczęły rok szkolny 2013/2014. Samorząd uczniowski powitał wszystkich gości, a szczególnie uczniów klas pierwszych, którzy zdecydowali się na edukację w naszym liceum. Decyzją Zbigniewa Potyrały, Starosty Powiatu Oleśnickiego, najlepsi sportowcy z naszej szkoły otrzymali stypendia. Wśród stypendystów znaleźli się: Jakub Zając, Patrycja Idziorek, Natalia Kowalczyk, Dominika Maślanka, Klaudia Paszkowska, Magdalena Strójwąs, Joanna Gabor, Daria Karbowniczak, Dominika Tokarska, Katarzyna Janiak oraz Malwina Wójcik. |Galeria portalu MojaOleśnica  camera

 

Więcej…

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa talenty  
uniwersytet logo wroclaw SWPS frse jugendwerk datanet aktualne   BIP logo
  Copyright© by II LO w Oleśnicy