II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy


 

Drodzy uczniowie i rodzice. II LO przystępuje do projektu unijnego "Podniesienie jakości edukacji w liceach ogólnokształcących w Oleśnicy". Od początku roku 2017 do końca 2018 zaproponujemy Wam dodatkowe zajęcia z biologii, chemii, fizyki i matematyki, zaprosimy do prowadzonego przez nauczycieli akademickich Klubu Olimpijczyka. Zorganizujemy koło języka angielskiego, a w ramach niego zajęcia z native speakerem. Będą lekcje bezpieczeństwa w sieci, programowania oraz umiejętności korzystania z multimediów. Osobom potrzebującym wsparcia z matematyki zaproponujemy 6 grup w ramach zajęć wyrównawczych. I jakby tego było mało, szkoła otrzyma całkiem nową, w pełni wyposażoną pracownię przyrodniczą z częścią laboratoryjną i seminaryjną oraz pracownię komputerową! Szczegóły projektu.

 

Plan zajęć dodatkowych realizowanych w ramach projektu w terminie od 27.02.2017 r. do 31.10.2018 r.

 

Rozwijamy się dla Was!    logo2 png

..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Drzwi otwarte w II LO

Więcej…
23 MAJA 2016 - DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W OLEŚNICY - szczegółowy program do pobrania  pdf 
 
W najbliższy poniedziałek, 23 maja, w godzinach od 9.30 do 12.00 zapraszamy serdecznie na dzień Drzwi otwartych w II LO w Oleśnicy. W programie między innymi:
1. prezentacje artystyczne uczniów i absolwentów, 2. specjalny występ absolwenta naszej szkoły, Michała Majkela Kalcowskiego - uczestnika programu „YOU CAN DANCE", 3. quiz z udziałem samorządowców oleśnickich oraz nauczycieli i uczniów II LO, 4. zajęcia warsztatowe z poszczególnych przedmiotów [m.in. quizy związane z językami obcymi, gry matematyczne i logiczne, „zabawa" z urządzeniami wykorzystywanymi na lekcjach fizyki], 5. pokazy chemiczne, 6. przeprowadzenie resuscytacji na fantomie, 7. wolontariat i aktywny samorząd uczniowski, 8. sport w Dwójce a na koniec zwiedzanie szkoły.
 
Więcej…

Chemia na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim

Więcej…Uczniowie klasy 2c realizujący rozszerzony program nauczania z biologii, chemii i języka angielskiego po raz kolejny uczestniczyli na wrocławskich uczelniach wyższych w zajęciach laboratoryjnych z chemii. I tak 11 maja odbyło się laboratorium z chemii ogólnej na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej. Obejmowało ono elementy chemii ogólnej i kształtowało umiejętność dokonywania obserwacji, formułowania wniosków oraz zapisywania równań reakcji.

Natomiast kilka tygodni wcześniej jednego dnia młodzi chemicy przeprowadzali doświadczenia chemiczne zarówno na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, jak i na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na uniwersyteckiej laborce uczniowie doskonalili umiejętność sporządzania roztworów wodnych z uwzględnieniem hydratów, pojawiły się też redoksy i reakcje hydrolizy soli› camera    camcorder

 

Więcej…

Wchodzimy w świat robotyki, czyli warsztaty w Katadrze Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego PWr

Więcej…Kolejne zajęcia z robotyki dla uczniów klas politechnicznych naszej szkoły odbyły się w sobotnie przedpołudnie 14 maja w sali seminaryjnej Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.

Po krótkim przypomnieniu wiadomości dotyczących układów napędowych robotów fani tej dziedziny wiedzy zajęli się samodzielnym przygotowywaniem płytek obwodów drukowanych zaczynając od podstaw czyli płytki laminowanej pokrytej cienką warstwą miedzi. Wykonali całą procedurę związaną z czyszczeniem mechanicznym i chemicznym, nanoszeniem wzoru ścieżki metodą termotransferu oraz procesem wytrawiania przy użyciu związków chemicznych.

 

Więcej…

V miejsce naszych uczennic w Finale Dolnośląskim w Aerobiku

Więcej…22 kwietnia we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski w Aerobiku. W zawodach uczestniczyły nasze dziewczęta w składzie: Izabela Brożek, Julia Karalus, Aleksandra Balicka, Klaudia Kozar, Maria Paszkowska i Klaudia Pawlik.

Aby uczestniczyć w tych zawodach należało przygotować układ obowiązkowych elementów połączonych różnymi krokami i elementami w rytm muzyki, cały układ miał trwać 2,5 minuty. Zespół naszej szkoły wywalczył V miejsce na Dolnym Śląsku. Gratulacje

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .