II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

I miejsce dla naszej drużyny w grze zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy

Więcej…Matfizy górą! - gra fabularna na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w grze fabularnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. 1-go kwietnia 2016 roku szesnastu uczniów z kl. 3d – klasy politechnicznej brało udział w grze fabularnej „Woda i Praca" w ramach Światowego Dnia Wody.

Gra miała miejsce w budynkach i laboratoriach Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas 3-godzinnej rywalizacji uczestnicy mierzyli przepływy, obserwowali zjawiska dyssypacji energii kinetycznej wody, analizowali ruchy wody: liniowy i turbulentny oraz badali zjawisko Bernoulliego.

 

Więcej…

Victoria Wojciechowska w finale ogólnopolskim konkursu „Pokaż nam język"

Więcej…Poznaliśmy wyniki eliminacji wojewódzkich XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język". W kategorii języka niemieckiego ogromny sukces osiągnęła Victoria Wojciechowska z klasy I a, która zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się 14 kwietnia 2016 w Toruniu.

Victoria znalazła się w gronie 25 uczniów z całej Polski, którzy zmierzą się w finałowej rozgrywce. Warto dodać, że w konkursie w całej Polsce wystartowało kilka tysięcy uczniów, więc sukces Victorii jest spektakularny.

 

Więcej…

II Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim

ExtremTVZapraszamy sredecznie wszystkich uczniów do udziału w II Konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim. Konkurs zostanie zorganizowany w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Książek i Praw Autorskich i włącza się w szereg przedsięwzięć z książką w roli głównej.

Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 25.04. 2016 (godzina zostanie podana w terminie późniejszym). Zapisy przyjmowane będą przez nauczycieli języka niemieckiego do dnia 15. 04.2016 włącznie. Losowanie fragmentów tekstu odbędzie się 18.04.2016 w sali 39. W załącznikach podajemy regulamin konkursu oraz pdf tekst lektury. Uczniowie czytają w tym roku „Extrem TV" Vitora Zimmerera.

 

Więcej…

Pierwsze miejsce dla zespołu z IILO w powiatowym konkursie "Deutsch - ohne dich geht manchmal nichts"

DODGMN zwyciezcyW środę 23. marca 2016 pod auspicjami Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się pierwsza edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutsch - ohne dich geht manchmal nichts".

W konkursie wzięło udział 34 uczniów w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Celem konkursu było praktyczne zastosowanie znajomości języka niemieckiego z wykorzystaniem technik informatycznych. Bezkonkurencyjne w kategorii szkół ponadgimnazjalnych okazały się uczennice naszj szkoły - Agnieszka Szturyło oraz Victoria Wojciechowska, które pokonały zespoły z Sycowa, Międzyborza oraz ILO oraz ZSP w Oleśnicy. › camera

 

Więcej…

 

             
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .