II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

serce wosp png Wspieramy WOŚP. O wolontariacie więcej ZSQUAD logo #Zsquad - projekt spółek IT i II LO w Oleśnicy więcej strzałka czerwona Podniesienie jakości edukacji - projekt więcej

....

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

I projekt z języka angielskiego - „Podróż po Świecie od Kuchni”

projekt od kuchni"All journeys have secret destinations of which the traveller is unaware"- Martin Buber

W dniu 22 marca 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy odbyło się spotkanie wszystkich klas w ramach projektu „Podróż po Świecie od Kuchni". Projekt został przygotowany pod czujnym okiem opiekunów: Katarzyny Przybycień, Katarzyny Jaworskiej-Dawidziuk oraz Eleonory Marmajewskiej-Basińskiej.

W realizację naszego przedsięwzięcia zaangażowani byli uczniowie klas 3c,2c,2d, którzy przygotowali prezentacje multimedialne na temat: Armenii, Anglii, Włoch i Francji, tablice informacyjne o tych krajach oraz smaczny poczęstunek dla swoich kolegów i koleżanek ze szkoły.

Celem projektu było zapoznanie uczniów z tradycjami, zabytkami, kulturą wybranych krajów. Młodzież miała możliwość posłuchania swoich rówieśników opowiadających w języku angielskim ciekawostki o ludziach, historii, zabytkach, modzie i języku danego kraju. › camera   + GALERIA A.BYLICKIEGO

 

Więcej…

Konkurs "Tourist in..."

konkursOgłaszamy konkurs z języka angielskiego na prezentację multimedialną "Tourist in..." :

Uczniowie indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych przygotowują prezentację multimedialną:

DZIEŃ LUB DWA Z PERSPEKTYWY TURYSTY W JEDNYM Z KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

I. Kartka z dziennika reportera- interesujące zdarzenie lub problematykę ostatnich czasów w danym kraju II. Uniwerstytety/wyższe uczelnie w danym kraju- dostępne możliwości na terenie uczelni, perspektywy po jej ukończeniu, słynne postaci, które ukończyły daną uczelnię III. USA – kraj wielonarodowościowy- co nas łączy bądź dzieli.... IV. Flora i fauna unikatowych miejsc – czy warto się o nią troszczyć ?

 

Więcej…

Konkurs "Pokaż nam język"

konkurs pokaznamjezykZapraszamy do kolejnej edycji konkursu Pokaż nam Język, organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

" Już po raz 17. serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w ogólnopolskim konkursie „Pokaż nam język"! Nasz konkurs jest doskonałą okazją do zweryfikowania swoich kompetencji językowych, sprawdzenia wiedzy kulturoznawczej, wykazania się sztuką debatowania i, wreszcie, jest to także sposób na dobrą zabawę. "

Szczegóły u p. E.Marmajewskiej-Basińskiej w sali 63 oraz na stronie : www.pokaznamjezyk.pl 

 

Więcej…

Światowy Dzień Matematyki w II LO

dzienmatematykiMatematyka jest królową nauk, o czym każdy wie. Nie każdy jednak kojarzy ją również z dobrą zabawą, więc postanowiliśmy to troszkę zmienić i 17 marca 2017r. obchodziliśmy w szkole Dzień Matematyki.
Wystartowaliśmy już o 8.00 konkursem „Pieniądze to nie wszystko" w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W konkursie wzięło udział 8 drużyn. Potyczka była zacięta, a zwycięską drużyną została reprezentacja klasy 3d w składzie Joanna Ciesiołkiewicz, Aleksandra Januszewska i Ernest Kula.
Tuż przed południem rozegrane zostały zawody liczenia w pamięci. Na naszych zawodników czekało m. in. mnożenie liczb dwu- i trzycyfrowych. Nie z takimi numerami sobie jednak radzili. Ostatecznie zwycięzcami zostali Małgorzata Kaleta z klasy 1d oraz Dominik Suchecki z klasy 3b.
Ostatnim przystankiem był Turniej Zagadek Nielogicznie-Logicznych, gdzie zespoły dwuosobowe odpowiadały nie tylko na pytania w stylu „Ile kg waży cegła, która waży 1 kg i pół cegły?", ale również odgadywały skojarzenia matematyczne. Tutaj niekwestionowanie zwyciężyły Adrianna Marszałek i Roksana Szymczak z 2a, dowodząc, że kobieca logika nie ma sobie równych. › camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:  
erasmus ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 talenty
 
uniwersytet logo wroclaw PolitechnikaWroclawska Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne  
inne projekty  .  .  .  .   pozostali           Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . .   . . . . .