II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy


 

Drodzy uczniowie i rodzice. II LO przystępuje do projektu unijnego "Podniesienie jakości edukacji w liceach ogólnokształcących w Oleśnicy". Od początku roku 2017 do końca 2018 zaproponujemy Wam dodatkowe zajęcia z biologii, chemii, fizyki i matematyki, zaprosimy do prowadzonego przez nauczycieli akademickich Klubu Olimpijczyka. Zorganizujemy koło języka angielskiego, a w ramach niego zajęcia z native speakerem. Będą lekcje bezpieczeństwa w sieci, programowania oraz umiejętności korzystania z multimediów. Osobom potrzebującym wsparcia z matematyki zaproponujemy 6 grup w ramach zajęć wyrównawczych. I jakby tego było mało, szkoła otrzyma całkiem nową, w pełni wyposażoną pracownię przyrodniczą z częścią laboratoryjną i seminaryjną oraz pracownię komputerową! Szczegóły projektu.

Rozwijamy się dla Was!    logo2 png

..

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Projekt fotograficzny w ramach Szkoły z klasą 2.0

Więcej…Przełom kwietnia i maja to czas nie tylko pożegnania maturzystów i matur. W tym roku to także okres podsumowania udziału naszej szkoły w programie Szkołą z klasą 2.0. Przedstawiamy Wam film zrealizowany w ramach Szkoły z klasą 2.0 przez grupę naszych licealistów. Zdjęcia naszego miasta - Oleśnicy zamieszczone w filmie, prezentują jego najważniejsze miejsca i mieszkańców. Projekt został zrealizowany w ciągu 5 tygodni i objął wydarzenia z tego krótkiego czasu.

Jego uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swojej pasji – miłości do fotografowania a także innych umiejętności – z wykorzystaniem TIK. Nasz film zaopatrzony jest w komentarz w języku polskim oraz niemieckim. Chcemy przybliżyć nasze miasto także uczniom naszej partnerskiej szkoły - Augustin – Wibbelt – Gymnasium w Warendorfie. Mamy nadzieję, że spodobają Wam się nasze impresje z Oleśnicy.

 

Więcej…

Już zakwitły kasztany - matura 2016

Więcej…4 maja 2016 roku to dla tegorocznych maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego data szczególna. Podobnie jak 280 tyś. innych absolwentów w Polsce przystąpili oni do pierwszego z kilku egzaminów maturalnych.

Punktualnie o 9.00 otrzymali arkusze z j. polskiego. Nie znamy jeszcze tematów wypracowań pisanych na podstawie lektur, ale na przedmaturalnej giełdzie tematów była obecna i „ Lalka" i „ Przedwiośnie". Maturzyści - trzymamy za Was kciuki i życzymy połamania piór.

Kolejne zajęcia na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

Więcej…Celem kwietniowych zajęć na Wydziale Biotechnologii było zapoznanie uczniów klasy 2c [medycznej] z charakterystycznymi barwnymi reakcjami węglowodanów oraz identyfikacja cukru w wybranej, nieopisanej próbie. Zajęcia rozpoczęły się wykładem pani dr Justyny Ciuraszkiewicz , nawiązującym tematycznie do zajęć laboratoryjnych. Uczniowie utrwalili w ten sposób charakterystykę budowy węglowodanów oraz dowiedzieli się, w jaki sposób można dokonać ich identyfikacji. Sprawdzianem na stopień przyswojenia wiedzy było ćwiczenie polegające na zidentyfikowaniu cukru w badanej próbce. Na wstępie młodzi badacze poprzez próbę jodową, której wynik okazał się negatywny, wykluczyli obecność skrobi. Kolejne barwne reakcje: próba Seliwanowa, próba Benedocta i próba Barfoeda pozwoliły jednoznacznie sformułować wniosek dotyczący obecności fruktozy w badanej próbie. W zajęciach uczestniczyli : Agnieszka Czapla, Magdalena Chlebowska, Marta Kawińska, Monika Skalska oraz Kacper Pawlak i ArmenTadevosyan› camera

 

Więcej…

Mat-fizy konstruują robota

Więcej…W kwietniu 2016 roku grupa uczniów z klasy 1d i 2d wzięła udział w pierwszych zajęciach z kursu robotyki. Warsztaty odbyły się w sali Katedry Inżynierii Maszyn Roboczych i Pojazdów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.
Podczas trzygodzinnego spotkania z wykładowcami PWr młodzi odkrywcy poznali podstawową wiedzę z dziedziny fizyki potrzebną do powstania robota. Na początek nasi konstruktorzy obejrzeli prezentację o różnych typach silników elektrycznych i o przekładniach mechanicznych. Została im przypomniana część teoretyczna dotycząca obwodów elektrycznych. Najciekawszą częścią zajęć były praktyczne warsztaty. Uczniowie własnoręcznie zbudowali przekładnię, a następnie mieli okazję lutowania – na płytce sterowniczej komponentów tj. rezystory i inne. Ich doświadczenia możemy podejrzeć na zdjęciach. › camera

 

Więcej…
 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .