II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Zbiórka słodyczy - podziękowanie

Więcej…W imieniu podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i ich Rodzin – „Warto pomagać", składamy serdeczne podziękowania za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy oraz za bezinteresowną pomoc i życzliwość wszystkim klasom wraz z wychowawcami, pani Wandzie Chirowskiej, oraz rodzicom, którzy nie pozostali obojętni na nasz apel.

Zebrane słodycze trafią do paczek mikołajkowych dla dzieci – podopiecznych Fundacji. | Roksana Drabent, Sylwia Jarząbek, Marta Wójcik.

Sukces naszych uczniów w X. Oleśnickim Konkursie Recytatorskim Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara

Więcej…17 listopada 2015 roku w sali Oleśnickiej Biblioteki Publicznej odbył się X – jubileuszowy Oleśnicki Konkurs Recytatorski Poezji Lwowskiej i Kresowej im. Mariana Hemara. Patronat honorowy nad Konkursem objęli: Wojciech Kociński - Starosta Oleśnicki i Michał Kołaciński – Burmistrz Oleśnicy, a organizatorami ( jak co roku) byli: Leszek Mulka – prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa w Oleśnicy i Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy Pani Dorota Rasała – Świtoń.

W konkursie wzięło udział 51 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły, bowiem w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne II miejsce zajął Jakub Horbacz – uczeń klasy 1a, a wyróżnienia otrzymały: Hanna Kołacińska – klas 3c i Roksana Malczewska – klasa II b. Gratulujemy serdecznie. camera

 

Więcej…

Dzień Życzliwości 2015

Więcej…21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Jak go obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Pamiętajmy, aby uśmiech rozdawać wszystkim dookoła, nawet tym przypadkowo spotkanym. Jeśli my będziemy się uśmiechać do innych, to jest duża szansa, że uśmiech zostanie odwzajemniony. Więc postanowiliśmy zaakcentować w naszej szkole to święto.

Uczniowie kl. IIA, IIB, IIID przygotowali drobne upominki w postaci papierowych motyli i słodkości dla swoich nauczycieli, pracowników, koleżanek i kolegów. Rozwijając wśród naszych uczniów ideę bezinteresownej pomocy, przychylności, ciepłego uśmiechu jednym słowem ŻYCZLIWOŚCI. Odwiedziliśmy urzędy, biblioteki, byliśmy w gimnazjach i szkołach ponadpodstawowych jak również w parafiach oleśnickich. Serdeczne pozdrowienia przekazaliśmy też przedstawicielom mediów.  camera

 

Więcej…

Patriotycznie nie znaczy patetycznie, czyli słowo o obchodach Święta Niepodległości w II LO

Więcej…Czy da się opisać akademię szkolną z okazji Święta Niepodległości przy pomocy samych przysłówków. Spróbujmy. Było: energetyczne, niebanalnie, patriotycznie, zabawnie, ale i podniośle, kolektywnie, także spontanicznie oraz nie za długo.

To wszystko wydarzyło się w II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, gdzie młodzież przygotowała żywe obrazy z historii, a właściwie luźne wariacje na tematy historyczne wcześniej uwiecznione przez mistrzów pędzla. Tak, była bitwa pod Grunwaldem. I tak, było patriotycznie, chociaż wcale nie patetycznie. |  camera

 

             
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .