II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Podsumowanie zbiórki darów świątecznych dla rodaków na Kresach - akcja 2015

Więcej…W grudniu 2015 roku została przeprowadzona po raz kolejny akcja zbiórki żywności, zabawek, wyprawki szkolnej i środków czystości na rzecz potrzebujących Rodaków mieszkających za naszą wschodnią granicą, którzy niejednokrotnie nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Wszystkich naszych ofiarodawców zachowujemy we wdzięcznej pamięci, składamy serdeczne podziękowania życząc zdrowia, pomyślności w życiu oraz samych słonecznych dni.

Akcja od kilkunastu lat organizowana jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy we współpracy z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Telewizją Wrocław.

 

Więcej…

Lekcje przedsiębiorczości z pracownikiem ZUS

Więcej…W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się lekcje w zakresie podstaw przedsiębiorczości, przeprowadzone przez p. Mariusza Gomulskiego, Kierownika Sali Obsługi Klienta, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Inspektorat w Oleśnicy.

Tematyka pierwszych zajęć dotyczyła polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Uczniowie poznali zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dowiedzieli się, że ZUS tylko zarządza Funduszem Ubezpieczeń Społecznych. Nasz Gość wyjaśnił także, jakie świadczenia przysługują osobom płacącym poszczególne składki.

 

Więcej…

Fotorelacja z podpisania umowy partnerskiej w ramach bajkstajlowego projektu TANDEM

Więcej…Witajcie Bajkstajlowyc! Prezentujemy galerię zdjęć z ubiegłego czwartku (03.12.2015), kiedy to podpisana została umowa partnerska z II Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, dyrekcja szkoły, przedstawiciele OUTW. Opowiadaliśmy m.in. o tym, czym jest Oleśnica Bajk Stajl, o co chodzi w projekcie Tandem i dlaczego warto działać międzypokoleniowo (więcej  na temat projektu). 

Autrką zamieszczonych w galerii zdjęć jest Marta Szczepaniak. Projekt dofinansowano ze środków programu „Seniorzy w akcji" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę". › camera

XVI Maraton Pisania Listów Amnesty International

Więcej…W XVI Maratonie Pisania Listów Amnesty International napisaliśmy ręcznie aż 381 listów. Nasze liceum wzięło udział w tej akcji już po raz drugi. Maraton Pisania Listów to święto praw człowieka. Co roku odbywa się w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Pomysł powstał wśród warszawskich aktywistów i aktywistek Amnesty International w 2001 roku. Obecnie jest to największa akcja ogólnoświatowa na rzecz praw człowieka. Pisząc listy podczas maratonu, pomagamy więźniom sumienia - osobom prześladowanym za swoje poglądy, obrońcom praw człowieka na całym świecie, skazanym na podstawie wymuszonych torturami zeznań.

 

Więcej…

 

             
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus comenius szkola z klasa 20
Program
profilaktyki
alkoholowej
Olesnica herb
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .