II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

LandeskundeW konkursie, który odbył się w piątek, 22.02.2013 roku wzięło udział 10 uczniów. Zwycięskie pierwsze miejsce przypadło ex equo Roksanie Dabrowskiej z klasy Ia oraz Pawłowi Tąta z klasy IIIe. Na miejscu drugim znalazło się troje uczniów Dominika Gałązka i Agata Wiergowska z klasy Ic oraz Karol Puk z klasy IIa.

Ponieważ w etapie powiatowym szkoła reprezentowana jest przez drużynę trzyosobową, przeprowadzona dogrywka musiała wyłonić jednego finalistę. Jest nim Dominika Gałązka, która wspólnie z Roksaną Dąbrowską oraz z Pawłem Tąta będzie reprezentować II LO na etapie powiatowym w PCEiK-u w dniu 12.03.2013 roku. Wszystkim uczestnikom gratuluję oraz życzę wielu sukcesów podczas kolejnych konkursów z języka niemieckiego.

Agnieszka Komsta-Fila

Szkolenie dla tutorów Akademii Przyszłości

akademia przyszłości Szkoła niewątpliwie uczy i wychowuje. Ale w tym roku, to również uczniowie naszego liceum bawią się w rolę nauczyciela, a dokładnie - tutora. Mowa oczywiście o Akademii Przyszłości, organizacji, która pomaga dzieciom uwierzyć w siebie. W Akademię Przyszłości zaangażowała się również pani profesor Aneta Krzyżewska- Nowosad, która 13 lutego 2013 przeprowadziła samodzielnie szkolenie dla naszych tutorów (o dalszej działalności AP w naszej szkole będziemy informować na bieżąco w specjalnej zakładce o Wolontariacie dotyczącej Akademii). Kolejny termin szkolenia dla wolontariuszy AP w czwartek, 07 marca 2013, o godzinie 15 w sali 49. | camera

 

Więcej…

Studniówka 2013

 

Więcej…

Spotkanie z Oliverem Twistem

Oliver Twist Dnia 14 lutego 2013 roku uczniowie II LO wraz z p. K. Jaworską-Dawidziuk wybrali się na spektakl anglojęzyczny pt."Oliver Twist" na podstawie książki Karola Dickensa, który odbył się w Centrum Kultury Wrocław Zachód. Przedstawienia produkowane są przez American Drama Groupe Europe (ADGE) i wykonywane przez brytyjski teatr TNT THEATRE.
Sztuka rozpoczęła się o godz. 12.30 i trwała 1 godzinę 50 minut z jednym antraktem. Opowiadała historię chłopca, wychowującego się w sierocińcu, który po ucieczce z niego, spotyka swojego rówieśnika – Dodgera. Proponuje on Olivierowi dołączenie do grupy młodych złodziei, na której czele stoi Fagin. Oliver błyskawicznie uczy się fachu, ale to zachowanie nie jest zgodne z jego przekonaniami. Dzięki pierwszej "wpadce", Oliver trafia do domu bogatego starca, który chce się nim zaopiekować. Chłopiec i mężczyzna nie wiedzą o tym, że są bardzo blisko spokrewnieni. Jednak grupa złodziei nie pozwala mu na odejście.

 

Więcej…

Nasze projekty: logo_kapital   sjk      EU flag LLP PL-01    fjc         talenty      |   datanet_aktualne     |  BIP logo