II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

NAWIGATOR INFORMACJI PRIORYTETOWYCH

 

strzałka czerwona Oferta edukacyjna II Liceum Ogólnokształcącego na rok szkolny 2017 / 2018 więcej  strzałka zolta Projekt unijny: "Podniesienie jakości edukacji w liceach w Oleśnicy" › więcej  strzałka niebieska "Nowe technologie = nowe możliwości" - innowacyjny projekt spółek z branży IT i II LO › więcej 
.

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Akcja "Sprzątanie świata"

Więcej…16 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w 23 edycji społecznej akcji „Sprzątanie Świata". Zadaniem uczniów było oczyszczenie wyznaczonego terenu przy ulicy Wojska Polskiego ze śmieci i odpadów, które powinny trafić na wysypisko lub do recyklingu.

Materiały do przeprowadzenia akcji zapewnił Urząd Miasta Oleśnica. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Nie wyrzucajmy zatem pochopnie przedmiotów do kosza! Zróbmy wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Wymiana młodzieży w ramach współpracy z Augustin-Wibbelt-Gymnazjum z partnerskiego miasta Warendorf

Więcej…Wymiana szkoły z Augustin-Wibbelt-Gymnazjum w Warendorf związana jest z wieloma działaniami realizowanymi w naszej szkole od 11 lat.

W poniedziałek 12 września b.r. uczniowie naszej szkoły wyjechali pod opieką nauczycieli języka niemieckiego p.Agnieszki Komsty-Fili i p.Macieja Swędzioła do Augustin-Wibbelt-Gymnasium w partnerskim Warendorfie. Nauczyciele i uczniowie wezmą udział w programie przygotowanym wcześniej przez koordynatorów we współpracy z dyrekcją i nauczycielami obydwu szkół.

Zaplanowano wizytę u burmistrza miasta Warendorf, zajęcia edukacyjne w zaprzyjaźnionej szkole oraz realizację wspólnego projektu sportowego. Dodatkowo nasza młodzież zwiedzi Kolonię, Bonn i Münster.

 

Więcej…

Współpraca z Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego

biotechnologiaNowy rok szkolny już się rozpoczął. Niebawem dla naszych absolwentów rozpocznie się rok akademicki. Dla uczniów i nauczycieli II LO w Oleśnicy będzie to kolejny etap naukowo-dydaktycznej współpracy z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem SWPS oraz Wyższą Szkołą Humanistyczną.
10 września ustaliliśmy szczegóły współpracy z Wydziałem Biotechnologii UWr na rok szkolny 2016/2017. Na mocy podpisanej w kwietniu 2015 roku umowy między II LO w Oleśnicy a Wydziałem Biotechnologii UWr, uczniowie klas biologiczno-chemicznych oraz zainteresowani zagadnieniami przyrodniczymi wezmą udział w cyklu wykładów pt.: „Biochemiczne podstawy zdrowia" przygotowanych przez pracowników naukowych UWr. Popularyzacja nauki będzie przybierać też inne formy: zaplanowane są warsztaty, konwersatoria, wycieczki edukacyjne oraz autorskie wykłady. Szczególnie cenimy sobie możliwość udziału w zajęciach laboratoryjnych w pracowniach Wydziału Biotechnologii.  › camera 

 

Więcej…

Kółko matematyczne - zaproszenie

kolko matematyczne"Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom: bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu." Arystoteles

Wszystkich uczniów o zainteresowaniach matematycznych zapraszamy w czwartki o godzinie 15:00 do sali 64 na kółko matematyczne.

 
 
 
 
 
 
 
Najważniejsze bieżące projekty:   Współpracujemy między innymi z:   Hosting:    
erasmus ZSQUAD logo szkola z klasa 20
Podniesienie jakosci logo
 
 
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw WyzszaSzkolaHumanistyczna   datanet aktualne   BIP logo
inne projekty  .  .  .  .   pozostali         Copyright© by II LO w Oleśnicy
.. . .  .  . . . . . . . .