II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Noc świętojańska 2013

Więcej…W nocy z 14 na 15 czerwca nad Zalewem Sulistrowickim odbyła się druga Noc Świętojańska. Udział w niej wzięło Kółko Regionalne, działające przy Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, składające się z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Sobótce.

Na pomysł prasłowiańskiej imprezy wpadła Małgorzata Wojtczak, nauczyciel historii i opiekun Koła Regionalnego oraz pani Monika Szima-Efinowicz z Sobótki. W programie nocy znalazło się: wicie wianków, wróżby z ziół, rozpalanie ognia nocy świętojańskiej, nauka tańców średniowiecznych, pokazy psów ratowniczych, strzelanie z łuku i inne. Zabawy prowadziła grupa organizująca imprezy i pokazy rycerskie Rycar z Opola.| Materiał filmowy  camcorder

Streetball na E.Leclerc

Więcej…W dniu 15.06.2013 na terenie parkingu przed supermarketem E.Leclerc odbył się Turniej Streetballa im. Mieczysława Łopatki. Wzięło w nim 16 drużyn. Pośród zawodników znaleźli się reprezentanci naszego liceum.

Atrakcją turnieju była konkursowa seria rzutów za 3 punkty oraz konkurs "wsadów",  w którym wziął udział uczeń klasy I b Miłosz Frysztak. Dzięki widowiskowym rzutom zajął wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.camera

Wycieczka do wrocławskiego ZOO

Więcej…11.06.2013 roku II LO wybrało się na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych ex situ, czyli poza miejscem ich występowania.

Z pomocą Pani Anety Krzyżewskiej-Nowosad (oraz pań: Ewy Kryk i Moniki Hajntze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie w trakcie wycieczki młodzieży do ZOO oraz za zaangażowanie i poświęcenie swojego czasu) dowiedzieliśmy się, dlaczego takie zwierzęta jak np.: żółw McCorda, makak czubaty, kaczorek celebeski czy żółw birmański są pod ochroną i jakie jest prawdopodobieństwo przywrócenia ich naturze.

 

Więcej…

Po spektaklu "Courtney Love" w Teatrze Polskim we Wrocławiu

nirvana nevermind Dnia 4 czerwca 2013 roku grupka uczniów naszej szkoły wybrała się wraz z panią Agnieszką Komstą-Filą do Teatru Polskiego we Wrocławiu na spektakl teatralny po tytułem "Courtney Love".

Spektakl opowiada o karierze zespołu Nirvana oraz o polskim show biznesie w latach 90. Doskonała gra aktorów i fakt, że naprawdę grali oni na instrumentach i śpiewali piosenki zespołu Nirvana, sprawiły, że oglądając sztukę można było poczuć prawdziwą i niepowtarzalną atmosferę, wprost jak na rokowym koncercie.

 

 

Więcej…

Projekty: logo_kapital   sjk      EU flag LLP PL-01  erasmus    fjc         talenty      |   datanet_aktualne     |  BIP logo