II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

         

          OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy

Przygoda z filmem w II LO

Więcej…Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wezmą udział w całorocznym projekcie "Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Patronat nad przedsięwzięciem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Przed nami comiesięczne wyjazdy do kina i spotkania w ramach Szkolnego Koła Filmowego.

W tej edycji wybraliśmy cykl filmowy "Trudne tematy". Obejrzymy siedem filmów i będziemy uczestniczyli w spotkaniach ze specjalistami, którzy przybliżą nam warsztat filmu jako tekstu kultury. Organizatorzy zapewniają, że wybrane przez nas obrazy filmowe poruszają "tematy oczywiste i kontrowersyjne, czyli takie, które nie pozwalają na obojętność oraz mają ciekawą formę estetyczną (...)" Wrażeniami podzielimy się wkrótce, bo pierwsza projekcja już 8 października!

Zajęcia z pracownikiem Katedry Matematyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki

Więcej…W poniedziałek 14.09.2015 roku uczniowie klasy 3d w ramach porozumienia z Politechniką Wrocławską wzięli udział w pierwszych zajęciach, które rozpoczęły cykl zajęć dodatkowych z matematyki. Zajęcia przeprowadziła dr inż. Agnieszka Kamińska, która jest pracownikiem naukowym Katedry Matematyki Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Oficjalnego rozpoczęcia dokonała Pani Jolanta Kwaśniewska – dyrektor II LO w Oleśnicy.

Nasi uczniowie rozwiązywali różne zadania z analizy matematycznej. Dominowały kwantyfikatory, spójniki, relacje w stwierdzeniach matematycznych i funkcje, w tym złożone.

Celem zajęć jest przybliżenie naszym uczniom, a przyszłym inżynierom, zagadnień z matematyki studiów wyższych. W następnym tygodniu odbędą się podobne zajęcia, ale dla uczniów klasy 2d-politechnicznej. |  camera

 

Więcej…

Matematyczne Biegi w Terenie

Więcej…II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy zaprasza serdecznie na Matematyczne Biegi w Terenie dla szkół gimnazjalnych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 7 października bieżącego roku na terenie kompleksu boisk sportowych przy II LO. Zapraszamy do zabawy połączonej z aktywnością fizyczną, rekreacją, matematyką a także integracją i współzawodnictwem między szkołami.

Poniżej zamieszczamy szczegółowy regulamin przedsięwzięcia, kartę zgłoszeń oraz formularz zgody rodziców / opiekunów prawnych.

Dokumentacja do pobrania» REGULAMIN + KARTA ZGŁOSZENIA + ZGODA RODZICÓW.

Narodowe czytanie "Lalki"

Więcej…W dniu 7 września br. w naszej szkole odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, której bohaterem była „Lalka" Bolesława Prusa. Program powstał dzięki zaangażowaniu i współpracy: pani Agnieszki Jańskiej- Hrebeniuk, pani Wandy Chirowskiej oraz pani Edyty Jezierskiej. „Wspólne czytanie było wspaniałą okazją, by po 125 latach od wydania utworu odnaleźć nowe tropy interpretacyjne i przekonać się po raz kolejny, jak wiele emocji wzbudza w nas ta powieść.

Ta sama, która spędza sen z powiek maturzystów, którą każdy nauczyciel polskiego nakazuje czytać, podkreślając fakt, że „wielkim dziełem jest". Czołowa powieść realizmu krytycznego, traktująca o miłości, przyjaźni, polityce, polskim społeczeństwie, interesach, pracy i o złożoności człowieka." |  camera

 

Więcej…

 

       
Najważniejsze projekty: Współpracujemy między innymi z: Hosting:  
erasmus comenius Fizyka jest ciekawa szkola z klasa 20  
uniwersytet logo wroclaw Uniwersytet SWPS uniwersytet przyrodniczy wroclaw frse datanet aktualne   BIP logo
inne projekty   pozostali Copyright© by II LO w Oleśnicy
.
. . . .
.
. . . . .